Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Tartle" slapukų politika. Daugiau informacijos

Dingęs bagažas

Autorius: Mykola Ridnyi (1985)
Sukūrimo metai:2019
Medžiaga:Apšvietimo sistema, juodai balti atspaudai, stiklo pluoštas su keramikos oksidu
Išmatavimai:200 cm

Tai Ukrainiečių menininko Mykola Ridnyi, Pinchuk‘o Future Generation Art Prize vieno iš nugalėtojų skulptūrinė kompozicija „Dingęs bagažas“, sukurta specialiai Kauno bienalei 2019 ir buvo eksponuota Kauno geležinkelio stotyje. Po to iškeliavo į Kauno IX Forto kiemelį. Buvo eksponuota ir Kino, teatro ir muzikos muziejuje, mūsų Gaono metams skirtos parodos kontekste. Menininkas šiuo metu gyvena Kijeve.

Trumpa kūrinio istorija: žinoma žydų kilmės menininkė Esther Lurie, kalėdama Kauno Gete, kūrė piešinių seriją iliustruojančią geto gyvenimą. Norėdama piešinius apsaugoti nuo Nacių, ji suslėpė juos keramikiniuose induose ir užkasė. Piešiniai niekad nebuvo atrasti, ir po karo menininkė juo perpiešė. Šios istorijos įkvėptas Mykola sukūrė 5 žmogaus dydžio keramines vazas, jose paslėpė Esther Lurie piešinius, o juos pamatyti galima tik per mažą skylutę, priėjus labai arti.