Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Tartle" slapukų politika. Daugiau informacijos

Prekyba prie bažnyčios

Autorius: Valteris Buhė (1882–1958)
Sukūrimo metai:1916
Medžiaga:popierius
Technika:spaudinys
Išmatavimai:8.60 × 28.70 cm
Signatūra:

cinkografijos apačioje dešinėje: Buhe

albumo lapo apačioje dešinėje įrašas: Handel vor der Kirche.

„Vilnius karo metais 1916“.

Antroje V. Buhės albumo dalyje vyrauja vokiečių kareivių vaizdai: jų karinis orkestras griežia vidurdienį Lukiškių aikštėje, jie žiūri spektaklį Vokiečių teatru paverstame miesto teatre Pohuliankoje, jų laukia vežikai su rogėmis prie geležinkelio stoties, jie plaukia Nerimi valtyje su merginomis ar lankosi Štralio kavinėje. Tai vokiečių kareivių gyvenimas, jų kultūrinės pramogos svetimame, okupuotame mieste. 

Teksto autorė Laima Laučkaitė

 

Cinkografijoje žvilgsnį traukia ant gatvės prekystalių išdėliotos prekės. Pačiam dailininkui ne mažiau už parduodamus daiktus, daugiausia katalikiškas devocionalijas, buvo įdomios ir pardavėjos, ir pirkėjos – skrandomis ir skaromis apsimuturiavusios moterys. Rytų Europos egzotikai jis greičiausiai priskyrė ir prie bažnyčios durų stovintį nuskurusį elgetą – tokie Vokietijos gatvėse pasirodė tik po karo. Karpyta šventovės durų anga aiškiai barokinė, ji kiek primena Dominikonų arba Šv. Teresės bažnyčios šoninį įėjimą.

Teksto autorė Giedrė Jankevičiūtė

Šaltinis: advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ meno albumas VILNIUS. TOPOPHILIA II (2015). Sudarytoja ir tekstų autorė Laima Laučkaitė, POZUOJANTYS DAIKTAI (2017). Sudarytoja ir tekstų autorė Giedrė Jankevičiūtė
Parodos: „Vilnius amžinai. Dailės kūrinių ir vadovų po miestą dialogas“, 2022 gegužės 25 d. – 2023 balandžio 30 d., Lietuvos meno pažinimo centras „Tartle“ (Užupio g. 40, Vilnius). Kuratorė Laima Laučkaitė.