Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Tartle" slapukų politika. Daugiau informacijos

Madona su Romualdo Tvardovskio portretu medalione

Autorius: Janas Kačmarkevičius (1904–1989)
Sukūrimo metai:XX a. vid.
Medžiaga:popierius
Technika:akvarelė, pieštukas
Išmatavimai:15 × 13.40 cm
Signatūra:

apačioje dešinėje: Jan Kaczmarkiewicz
Įrašas nugar. pus.: JAN KACZMARKIEWICZ (19041989)

Dailininkas ir pedagogas Janas Kačmarkevičius (19041989) Poznanės universitete studijavo meno istoriją, 19321939 m. mokėsi Vilniaus Stepono Batoro universitete pas Liudomirą Slendzinskį, 1958 m. repatrijavo į Lenkiją. Menininkas domėjosi Europos klasikinio meno palikimu, gilinosi į Antikos, Bizantijos, Renesanso, baroko epochų dailę. Jo kūryba turi pabrėžtinai retrospektyvų pobūdį – rafinuota neoklasicistine maniera tapytuose kūriniuose, subtiliai pieštose akvarelėse vyrauja įvairialaikiai klasikinio meno motyvai. J. Kačmarkevičius taip pat mėgdavo interpretuoti bizantinės ir vakarietiškos dailės tradicijose susiformavusią Dievo Motinos ikonografiją, kūrė modernias gerai žinomų atvaizdų variacijas.

Ikonos stilistiką primenanti Madona su Romualdo Tvardovskio portretu medalione – tai originalus amžininko portreto kūrybinis sprendimas. Vilniuje gimusio kompozitoriaus ir vargonininko Romualdo Tvardovskio profilio siluetas ne iš karto pastebimas – įkomponuotas mažoje segėje ant globojančios Dievo Motinos krūtinės.

Teksto autorė Dalia Vasiliūnienė

Šaltinis: advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ meno albumas NE VIEN DANGUS (2016). Sudarytoja Dalia Vasiliūnienė, tekstų autorės Dalia Vasiliūnienė, Skaidrė Urbonienė
Parodos: „Ne vien Dangus. Religinės dailės kūriniai iš Rolando Valiūno ir advokatų kontoros „Valiunas Ellex“ kolekcijos“, 2016 m. gegužės 31–rugsėjo 24 d., Bažnytinio paveldo muziejus, Vilnius (kuratorės Dalia Vasiliūnienė, Skaidrė Urbonienė)