Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Tartle" slapukų politika. Daugiau informacijos

Tiltas Pirėnų kalnuose

Autorius: Hiacintas Alchimavičius (1841–1916)
Sukūrimo metai:1906
Medžiaga:popierius
Technika:akvarelė
Išmatavimai:24 × 39 cm
Signatūra:

apačioje dešinėje: H. Alchimowicz / 1906

Hiacinto Alchimavičiaus (18411916) kūrybinio kelio pradžia glaudžiai susijusi su Vilniumi. Tikriausiai dailės studijų pradmenis jis gavo mokydamasis Vilniaus gimnazijoje, vėliau – Vilniaus matininkų mokykloje, galbūt dar mokėsi tapybos ir pas Kanutą Rusecką.
Po pralaimėto 1863 m. sukilimo H. Alchimavičius kartu su broliu Kazimieru emigravo į Prancūziją, apsigyveno šalies pietuose, Rusijono regiono sostinėje – Perpinjano mieste ir čia nuo 1872 m. tęsė tapybos studijas. Keletą metų praleidęs Paryžiuje, nuo 1876 m. H. Alchimavičius dėstė piešimą Perpinjano licėjuje, vėliau ir kai kuriose kitose miesto mokyklose. Dalyvavo įvairiose parodose Prancūzijoje, kur jo darbai ne kartą buvo apdovanoti medaliais, siuntė savo paveikslus ir į parodas Lenkijoje.
Skirtingai nei brolis, H. Alchimavičius savo kūryboje neskyrė daug dėmesio Lietuvos istorinėms ar mitologinėms temoms – pirmiausia jis žinomas kaip Prancūzijos peizažų ir kasdienių buitinių kompozicijų tapytojas. Dailininkas ne kartą tapė senų tiltų jungiamus uolėtus Pirėnų kalnus, kurių fragmentas užfiksuotas ir 1906 m. akvarelėje. Peizažas tapytas iš natūros, tačiau gamtos suformuotų uolų ir žmogaus rankų sukurtos tilto arkos sugretinime galima įžvelgti ir simbolinę prasmę, verčiančią apmąstyti natūros ir kultūros, dieviškosios ir žmogiškosios kūrybos santykio prasmę.

Teksto autorė Rūta Janonienė

Šaltinis: advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ meno albumas RES PUBLICA (2018). Sudarytoja ir tekstų autorė Rūta Janonienė